Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledža

Brašais ugunsdzēsējs 2016Print

Piektdien, 2016.gada 7.oktobrī, Jelgavā notika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes un Jelgavas pilsētas pašvaldības rīkotās sacensības ugunsdzēsības sportā “Brašais ugunsdzēsējs”, kas pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu.

            Lielupes labajā krastā pretī Jelgavas pilij 58 komandas no Latvijas un Lietuvas sacentās ugunsdzēsības sporta disciplīnā izvēršanās no motorsūkņa, kurā katrai komandai vajadzēja parādīt savas iemaņas šļūteņu izvilkšanā, savienošanā, motorsūkņa darbināšanā, ūdens padošanā pa spiedvadiem no ūdenstilpnes un mērķu piepildīšanā ar ūdeni. Komandas sacentās četrās grupās – VUGD struktūrvienību, citu ugunsdzēsības organizāciju, sieviešu un jauniešu komandu grupās.

            Pirmajā grupā, kurā startēja 22 VUGD struktūrvienību komandas, pirmo vietu izcīnīja VUGD Valmieras daļas komanda ar rezultātu - 0:33:22, savukārt otro vietu ieguva Dobeles daļas komanda - 0:37:25 un trešo – Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas (UCAK) 1.kursa komanda - 0:41:01.

Sieviešu konkurencē sacentās sešas komandas un šajā grupā pirmo vietu ieguva UCAK sieviešu komanda ar laiku - 0:34:74, otro vietu – Zemgales 112 sieviešu komanda - 0:41:62 un trešo vietu izcīnīja Tērvetes novada ugunsdzēsēju sieviešu komanda - 0:42:37.